Без категорії

Дослідники з китайського університету Сунь Ятсена встановили, що в диких рослинах ховається певний обсяг золотих наночасток. Речовини, на думку вчених, мають антропогенне походження, а значить в рослини вони потрапили з грунту або повітря.

Були досліджені китайська кропива і канадський дрібнолистовик, які можна зустріти лише в одному регіоні Китаю. Були вивчені зрізи стебел цих рослин під електронними мікроскопами. І виявилося, що в тканинах рослин містяться наночастинки з золота. Справа в тому, що за спостереженнями біологів, загальний обсяг золота в надрах Землі у цьому регіоні дуже низький. Значить, джерело появи частинок антропогенний. Таким джерелом може бути гальванічний цех, в золототехнологічному процесі якого використовується золото. По всій видимості, рослини увібрали золото саме з повітря, або ж грунту. Адже вони росли поблизу від місця, де знаходився цех.

Вчені розійшлися в думках, чи є ці частинки корисними для рослин або погано впливають на них. Надалі вони хочуть з’ясувати, як можна контролювати процес потрапляння золота до складу рослин. А ще дослідники хочуть дізнатися, який вплив чинять дорогоцінні метали на різні види рослин.