У провінції Хенань / Центральний Китай / китайські археологи виявили руїни стародавньої міської системи водопостачання часів династії Шан / 1600-1046 до н. е. /, яка вважається найбільш раннім і досконалим в ту епоху.
Ця система є частиною руїн стародавнього міста Яньші, виявленого археологами в 1983 році. У місті площею приблизно 2 кв км було зведено три стіни, зокрема навколо палацу, малого міста і великого міста.
“Внутрішня система водопостачання використовувалася в основному для дренажу, а зовнішня система водопостачання включала в себе захисний рів і знаходилися за його межами русла двох древніх річок в меридіональному напрямку”, – пояснив Чень Голян, молодший науковий співробітник Інституту археології при Китайській академії суспільних наук і керівник археологічної експедиції в городищі Яньші.
За його словами, внутрішня і зовнішня системи водопостачання були з’єднані, що сприяло не тільки забезпеченню безпеки міста, відведення води і запобігання підтопленню, але і прикраси палацу, де площа водної поверхні склала майже 3000 кв м.
Археологи також підтвердили, що по території в межах малого міста зі сходу на захід проходили, щонайменше, два зрошувальних канали, які, як припускають експерти, були вириті в різний час.
Розкопки на місцезнаходженню руїн Яньші все ще тривають.