Китайці побудують перше безосьове колесо огляду. Перше в світі колесо огляду без спиць висотою 145 метрів вже називають інженерним дивом.

Футуристичну споруду розмістили на 540-метровому мосту через річку Байлaнг в місті Вейфан на сході Китаю.

Це перше в світі колесо огляду без внутрішніх опор. Та до того ж і найбільше: в діаметрі його розмір становить 125 метрів.

Колесо оснащене 36 кабінками, в кожній з яких зможуть розміститися 10 осіб. Повний оборот атракціон робить за 28 хвилин – час, достатній для того, щоб туристи встигли зробити захоплюючі фотографії навколишніх краєвидів. Завдяки тому, що кабіни оснащені доступом в інтернет, туристи можуть відразу ж завантажувати свої знімки в соцмережі.

Для будівництва колеса огляду було використано 4,6 тонни сталі. Рух кабінок забезпечується за рахунок вбудованої ходової частини, яка обертає їх по колу.

Сталеві конструкції переплітаються навколо кабінок і формують, за словами архітекторів, так званий «хребет дракона», який забезпечує функціональність безшарнірного дизайну з відсутністю спиць і колон, повністю звільняючи центр колеса.

Вейфан – один з найбільш екологічно чистих населених пунктів Китаю: рівень озеленення перевищує 40%. Далеко за своїми межами Вейфан відоме як «місто повітряних зміїв»: їх тут не тільки виробляють, а й влаштовують щорічні тематичні фестивалі. Передбачається, що унікальний атракціон стане найпривабливішою визначною пам’яткою Вейфана.