Без категорії

Команда вчених з Китаю розробила новаторський гель на основі серицина, який дозволяє заліковувати пошкодження шкіри швидше, ніж інші сучасні засоби, і не залишає шрамів.

Команда дослідників з Хуачжунського університету науки і технології розробили гель на основі протеїну шовку, який, як вони стверджують, відновлює шкіру, не залишаючи шрамів. Група описала розробку і її роботу в статті, опублікованій в журналі Biomaterial Science.

Шрами, які утворюються в результаті пошкоджень шкіри, не тільки псують зовнішній вигляд. Для багатьох вони також служать болючим нагадуванням про рани. З цих причин, вчені шукали спосіб заліковувати рани таким чином, щоб не залишалося шрамів. Команда з Китаю стверджує, що знайшла рішення – серіціновий гідрогель.

Гель, використаний дослідниками, розроблений на основі протеїну шовку – вони витягли серицин з шовкових волокон, а потім застосували ультрафіолетове світло і фотоініціатор для поперечного зв’язку білкових ланцюгів. У підсумку вони отримали гель, який добре приростає до клітин і  не викликає реакції імунної системи. Дослідники відзначають, що він також має налаштованим механічними властивостями. Вони пояснили, що гель заліковує рани без шрамів, пригнічуючи запалення і стимулюючи розвиток нових кров’яних судин. Також з’ясувалося, що він регулює фактори росту TGF-β, тим самим спрямовуючи стовбурові клітини до місця пошкодження, що в свою чергу стимулює розвиток зростання не рубцевої тканини, а нової шкіри.

Дослідники також відзначають, що білки, що містяться в шовку, мають природну біоактивністю. Вони припускають, що це пов’язано з тим, що склад амінокислот шовку схожий на склад амінокислот людської шкіри. Гель також не дає бактеріям потрапити в рану, завдяки чому вона може зажити швидше, ніж зазвичай.

Для того, щоб з’ясувати, чи викликає гель будь-які небажані побічні ефекти чи ні, необхідно подальші вивчення. Але, команда не втрачає оптимізму і зазначає, що їх розробка ефективніше в лікуванні ран і попередженні шрамів, ніж що-небудь інше на сьогоднішній день. Вони впевнені, що їх гель одного разу буде використовуватися для лікування ран безпечним і ефективним способом.