Велика китайська стіна

Цікаві місцяВелика Китайська стіна , яку ми бачимо зараз, в основному є спорудою династії Мін (1368 – 1644 рр.). Висота її коливається від 3 до 8 метрів, висота башт досягає 12 м, а загальна довжина – 6300 км. Велика Стіна, немов гігантський дракон, в’ється по гірських хребтах, вершинами і перевалами. Вона ніколи  не служила межею, а виконувала роль бастіону проти варварів, що кочували по іншу її сторону. Бадалін, розташований в 80 км. від Пекіна, – найбільша ділянка стіни, що добре збереглася, – найпопулярніше місце екскурсій.

Теракотове військо Цинь Шихуана

Теракотова армія, виявлена селянами під час буріння артезіанської свердловини в селі Лінтунь в 1974 р., по праву вважається одним з найдивовижніших чудес світу. Понад 8 тис. глиняних воїнів, щоЦікаві місця охороняють спокій першого імператора династії Цинь Ши Хуанді, ось уже 2200 років зберігають свої секрети.

Кожен з воїнів (на сьогоднішній день археологами з під землі витягнуто трохи більше 1500 скульптур) має свої унікальні риси і не схожий на інших солдат.

Теракотові воїни застигли в бойовому порядку прямокутника, більшість фігур – піхотинці. У руках теракотових воїнів головного загону – луки чи арбалети, на спині – сагайдак зі стрілами.

Воїни і коні Теракотової армії були зроблені в різних районах Китаю. Інститут ботаніки Китайської академії наук зробив такий висновок, порівнявши зразки та області поширення пилку з статуй.
Дослідники з’ясували, що коней виготовляли безпосередньо поруч з некрополем, ймовірно, щоб спростити їх транспортування (вага кінської скульптури становить близько 200 кілограмів), статуї воїнів більш легкі, їх вага становить приблизно 135 кілограмів, і місце їх виготовлення поки невідоме.

Тринадцять могил

Тринадцять могил – в 50 км. на північ від Пекіна розташовано 13 гробниць імператорів династії Мин. В даний час для туристів відкрито дві усипальні: Чанлін і Дінлін. В усипальні Чанлін похоронений імператор Ченцзу (Джу Ді) – це найстародавніша з побудованих тут і найбільша усипальня. Окрім цього, під Пекіном ще є і Музей Воскових Фігур Імператорів Мін (Бейцзін Шисаньлін Мінхуан Ласян Гун).

Китайські піраміди

Цікаві місцяПрактично невідомі китайські піраміди – пам’ятник історії, який сьогодні бореться з часом і стихією. У 2000 році Китай розголосив про існування 400 пірамід в районі провінції Шаньсі, на північ від Сіаню. Оскільки вони були меншими, ніж «Велика біла піраміда (457,2 м.) – для порівняння початкова висота піраміди Хеопса була 146,3 м., ці пам’ятники старовини були деким класифіковані як похоронні насипи. В той час, як деякі з них дійсно були похованнями, вважається, що ранні китайські піраміди служили більш містичним цілям.

Шанхай

Шанхай, найбільше місто Китаю, ніколи не був важливим культурнимЦікаві місця центром, але йому властиві особлива чарівність і атмосфера, завдяки яким західні комерсанти в 20 – і роки називали його “Парижем Сходу”. Серед визначних рис Шанхаю є наступні: Храм Нефритового Будди, масштабний буддійський центр, що безперечно чарує зір двома прикрашеними коштовними каменями та статуями Будди; Царський мавзолей в Наньюе – справжній підземний палац, де виставлена понад тисяча предметів з царської усипальні; Шанхайська опера.

Тайвань

В Тайвані вас чекаєш безліч цікавого: як сонячні пляжі, так заповнені лісами гірські вершини, сонні тихі села, храми і пам’ятники – спадщина китайської і японської епох пермішана з висотними міськими будівлями, які нині зростають навіть на околицях. Додайте до цього засліплюючі пишністю фестивалі і непіддатливу опису місцеву кухню.

Гонконг

Гонконг – найбільший порт, промисловий, фінансовий і зовнішньоторгівельний центр, місто-зірка в Азіатсько-тихоокеанському регіоні. У цьому динамічному, процвітаючому, багатонаціональному місті, голоси 6,6 мільйонного населення утопають в каскаді золотих висотних будівель.

Тибет

Тибет – таємниче, майже недоступне місце, яке ізольоване від зовнішнього світу найвищими горами, – мрія дослідників і шукачів пригод. Серед визначних пам’яток Тибету Палац Потала, згідно переказу, зведений в VII ст., Храм Джокханг, що був споруджений в 647 році дляЦікаві місця розміщення в нім священної статуї Будди.

Також необхідно побачити: Мавзолей Мао (Пекін), заборонене місто з грандіозним імператорським палацом Гугун, що включає 9999 приміщень, пустелю Гобі: каньйон Хермін – цав, Лоян – місто на північному березі річки Ло, та інші цікаві місця.

Безумовно Китай, як колиска культури, історії, науки та філософії багатий ще на безліч визначних пам’яток, місцевостей куди необхідно завітати. Не втрачайте шанс доторкнутись до величної загадки цієї країни.