Київ, Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська лавра була заснована близька тисячі років тому. Тисячі людей приїздять сюди, щоб тут помолитися та подивитись на цей дивовижний витвір мистецтва.

Цікаві місцяКиєво-Печерська лавра поділяється на печери та наземну частину монастиря. У печерах лаври знаходиться найбільша кількість похованих святих у світі — 119. Також тут спочиває той, хто почав написання історії слов’янського народу — монах Нестор-літописець.

Архітектура наземної частини лаври просто дивовижна. Найвищою спорудою є дзвонарня. Вона сягає приблизно 300 м заввишки, і щоб піднятися майже до самої верхньої частини, треба подолати 400 сходинок

Київ, Софіївський собор

Софія Київська—християнський собор в центрі Києва, пам’ятка української архітектури і монументального живопису 11—18 століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Собор було закладено князем Ярославом Мудрим на місці переможної битви киян з печенігами. Перед мандрівником, через яку б браму він не увійшов до Києва, відкривався багатокупольний Софійський собор.

Цікаві місця

Мозаїки Софії Київської спершу займали велику площу — шістсот сорок квадратних метрів, з яких збереглось тільки двісті шістдесят. Вони є найбільшим пам’ятником монументального мозаїчного живопису, що дійшов до нас у своїй первісній “расі.
Фрески Софії збереглися менше, ніж мозаїки. Багаторазові реставрації завдали багатьом картинам непоправної шкоди.

Київ, Андріївський узвіз

Одна з найстаріших вулиць. У княжі часи це був найкоротший шлях з Верхнього міста, де жила знать, на Поділ, заселений ремісниками і купцями. Тим не менше, виглядати так як сьогодні – затишні будиночки, бруківка, багато сходинок, вулиця стала десь наприкінці ХІХ століття. Саме в ті часи тут мешкало багато видатних людей – письменник Михайло Булгаков, художник Олександр Мурашко, доктор Теофіл Яновський та інші. Сьогодні на Андріївському узвозі розташовано багато музеїв, картинних галерей, майстерень художників та сувенірних крамничок.

Київ, Золоті ворота

Золоті ворота були головним в’їздом у Київ. Місто київського князя Ярослава “Мудрого” оточували високі земляні вали загальною довжиною 3,5 кілометра. Вони проходили за нинішніми вулицями центральної частини Києва – від Львівської площі (де знаходилися Львівські ворота) вздовж вулиці Ярославів вал до Золотих воріт, спускалися до площі Незалежності (де стояли Лядські ворота) і знову піднімалися вгору до Михайлівської площі.

Цікаві місця

Львів

Львів— найбільше місто Західної України, що протягом багатовікової історії було науковим, культурним та національним центром регіону.

Місто, назване королем на честь свого сина Лева, було важливою фортецею на Волинському шляхові, який з’єднував Чорне море з Балтійським і проходив через такі галицько-волинські міста, як Галич, Львів і Холм.

Цікаві місця

Історичний центр Львова, Центр Львова, або Старе місто — історично перший район Львова, де було засновано місто, яким воно довгий час обмежувалося, і звідки розвивалося; політичний, економічний і культурний центр Львова. Найдавніша частина Старого міста занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Площа Ринок — центральна площа у Львові, історичне серце міста.

Площа виникла в XIV ст. внаслідок регулярного планування забудови за взірцем середньовічних західноєвропейських міст, як центр торговельного та суспільного життя міста. З кожного кута площі виходять дві взаємоперпендикулярні вулиці, котрі закінчувалися біля міських фортифікацій, що опоясували середньовічне місто. Архітектурою будинків займалися кращі архітектори — П. Красовський, М. Градовський, П. Барбон, П. Римлянин, Б. Меретин, С. Фесінгер та інші. Будівлі споруджувались за замовленням багатої знаті і заможних купців, оскільки ділянки на центральній площі міста були дуже дорогими.

Цікаві місця

Львівський національний університет імені Івана Франка – один із найдавніших вищих навчальних закладів Європи – уже четверте століття творить свою історію. Змінювалися епохи і політичний статус Галичини, а Університет завжди залишався дієвим осередком науки, культури і духовності.

Львівський театр Опери та Балету ім.С.Крушельницької – справжній витвір мистецтва стилю неоренесансу, що став окрасою не тільки Львова, а й усієї Європи.Львівську оперну сцену ощасливили виступами всесвітньовідомі виконавці – Олександр Бандровський, Гелена Рушковська – Збоїнська, Ян Кепура, Яніна Королевич-Вайдова, Джемма Беллінчіоні, Маттіа Баттістіні, Ада Сарі та ін. Яскраву сторінку в історії театру вписали співаки – українці: О. Любич-Парахоняк, О. Руснак, Є. Гушалевич, О. Носалевич, А. Дідур, О. Мишуга, М. Менцинський, С. Крушельницька та ін., мистецтво яких стало національною гордістю народу і дістало всесвітнє визнання.

Цікаві місця

Личаківське кладовище – один з найстаріших кладовище Європи – музей слави, красоти, вічності та мистецтва. Це місце поховання багатьох всесвітньо відомих особистостей України, Польщі, Австрії, Німеччини… Серед найвідоміших українців свій вічний спочинок на Личаківському цвинтарі знайшли Іван Франко, Соломія Крушельницька та Володимир Івасюк, а також видатна польська письменниця Марія Конопницька. Унікальні скульптурні пам’ятки відомих майстрів та містично неповторна атмосфера залишить незабутні враження від екскурсії.

Палац Потоцьких – яскравий зразок палацової архітектури зрілого історизму, одна з найцікавіших архітектурних пам’яток Львова та України. Будівля виконана в стилі французького классицизму. Фасади декоровані фігурними обрамленнями вікон та рустикацією, ліпними консолями балконів та балюстрадами. Парадний вхід оформлений арочним портиком з ліпниною та іонічними колонами. Ліпний декор авторства Петра Гарасимовича та, ймовірно, Леонарда Марконі.

Цікаві місця

Софіївка

Національний дендрологічний парк “Софіївка” НАН України — одне з найбільш видатних творінь світового садово-паркового мистецтва кінця XVII — першої половини ХІХ століть. Створений парк колишнім власником міста Умань, польським магнатом Станіславом Потоцьким (1752-1805) як подарунок красуні-дружині, гречанці  Софії Вітт-Потоцькій (1760–1822). Автором топографічного, архітектурного проекту і керівником будівництва парку був польський військовий інженер Людвіг Метцель.

Цікаві місця

Камянець-Подільська фортеця

Фортеця в Кам’янець-Подільському вперше згадується в 1374 році в
грамоті князя Юрія Коріатовича (одного з 4 братів Коріатовичів, які володіли Поділлям). У той час вежі і стіни були вже кам’яними і частково дерев’яними. Фортеця знаходилася біля входу в місто, до якого вів вузький 9-метровий перешийок, і була його надійним захистом (місто розташовувалося в петлі річки Смотрич). Саме при Корятовичах місто стало столицею краю, а фортеця – стратегічним оборонним пунктом.

Цікаві місця

Карпати

Карпати – це мальовничий куточок казкових зелених лісів, засніжених
гірських схилів, дивовижно чистого повітря, прозорих озер і стрімких гірських річок на Західній Україні. Відпочинок в Карпатах прекрасний за будь-якої пори року. Взимку та влітку цей край дарує своїм гостям дуже красиві хвойні та букові ліси, луки, снігові вершини, що справляють незабутнє враження.

Цікаві місця

Красою Карпат, їх гордістю є озеро Синевир, що знаходиться в одному з мальовничих куточків Закарпаття на Міжгірщині, де високі гори чергуються з глибокими урвищами, бурхливими ріками, потічками і водоспадами, у затишку гір Озерна і Щекул.

Крим

Щоб комфортно відпочити біля моря, варто приїхати на Південний берег Криму. Це смуга між Кримськими горами і Чорним морем з  особливим мікрокліматом. Ще наприкінці XIX століття тут почали будувати свої літні резиденції російські царі і вельможі. Відтоді Крим отримав славу курортного краю.

Є серед численних прихильників відпочинку в Криму й ті, хто вважає, що головне тут зовсім не море. Для любителів гострих відчуттів – це гори і печери. Шанувальники відпочинку на природі знайдуть тут старовинні парки і заповідні ліси. Знавці історії стверджують, що Крим – це літопис історії людства. Отже, Крим – у кожного свій. Але який би відпочинок Ви не обрали, ми впевнені, що Ваш Крим – це нові відкриття і приємні спогади.

Цікаві місця

Одеса

Сучасна Одеса – найбільший в Україні морський порт, розташований на берегах Чорного моря. Місто є важливим історичним, культурним та індустріальним центром країни. М’який клімат, чудові піщані пляжі та історико-архітектурне оздоблення, створили неповторний образ Одеси, яку справедливо називають південною перлиною біля моря.

Цікаві місця

Україна багата на і на інші цікаві туристичні місцевості: Воронцовський Палац (Алупка, Крим), замки Львівщини, руїни античного Херсонесу та безліч інших.