Розповідь Святослава Кавина, студента ІІІ курсу, Львівського

Національного Університету ім. Івана Франка, факультету

міжнародних відносин, спеціальності «міжнародні відносини»

З нагоди свята Весни, яке щорічно відзначається у Китаї, у Львові в рамках мистецького проекту «Радісне свято весни» відбулися виступи артистів Чженчжоуського театру опери та балету та представників Шаоліньської школи бойових мистецтв «Тагоу» з міста Денфен.

Я давно цікавлюсь китайською культурою та давніми китайськими традиціями. Але тільки завдяки мистецькому проекту «Радісне свято Весни» я зміг в реальному часі, в живому спілкуванні познайомитись з високим мистецтвом великого народу.

Чого тільки вартий виступ чудових артистів професійного художнього колективу уряду КНР, яким є Чженжоуський театр опери та балету, що неодноразово нагороджувався танцювальною премією «Лотос». Зокрема танець лебедів та танець з віялами – це естетика витонченої китайської класичної хореографії, віртуозне виконання соло музичних шедеврів на старовинних китайських інструментах Ерху та Чжен,

EwUgzt_pK9Y

Мистецький проект «Радісне свято весни»: Аташе по культурі Посольства КНР в Україні  Чжан Вей, студент ІІІ курсу факультету міжнародних відносин ЛНУ ім.Івана Франка Кавин Святослав, директор Чженчжоуського театру опери та балету Сунь Шу Цзен

передали неперевершений музичний колорит Китаю.

А виступи представників найвідомішої Шаолінської школи бойових мистецтв «Тагоу» з м. Денфен, які є переможцями міжнародних турнірів по кунг-фу, дали можливість повністю зануритись в світ китайської культури і пізнати всю глибину китайських національних традицій. Варто зауважити, що є дуже важливим, представники цієї школи були запрошені для участі у виступах на церемонії закриття Олімпійських ігор в Афінах, приймали участь у відкритті Всесвітніх спеціальних Олімпійських ігор, Азійських ігор та Пекінських літніх Олімпійських ігор.

«Радісне свято весни» – це безсумнівно блискучий проект, який зближує східну та західну культури,  зокрема зближує наші культури (Китаю та України) в форматі розвитку українсько-китайських двосторонніх відносин. Дякуючи організаторам свята, а саме Посольству КНР в Україні в особі Заступника Посла п. Чжан Вей, аташе по культурі Посольства КНР п. Чжан Яньбо, які були присутні на відкритті цього свята, а також директоруКультурно-дослідницького  центру України та Китаю «LanHua» Юрію Котику , загадковий і неповторний світ китайської культури став ближче до Українського суспільства.  Особисто я був дуже вражений і можу з впевненістю сказати, що китайська культура, китайські традиції – це неповторне враження і надзвичайно цікаво було би створити музичні композиції у спільному виконанні китайських та українських виконавців на національних музичних інструментах Китаю та України.На мою думку, до тепер нічого подібного не було. Це міг би бути унікальний, спільний Китайсько-Український проект, що спрямований на вивчення та зближення наших культур та традицій, а відповідно на розвиток китайсько-українських відносин. Тому подібні заходи сприяють зміцненню як духовному, так і прагматичному, а в окремих випадках, як це не парадоксально, знаходять спільні історичні корені.

Якщо мені випаде честь, я зможу рік навчатись в китайському універитеті закордонних справ в м.Пекіні згідно степендійних програм академічної мобільності уряду Китайської Народної Республіки і вивчати приципи розвитку китайської економіки, приципи китайського переговорного процесу, стародавню історію Китаю та  принципи китайської політики і дипломатії.  Відповідно я буду дуже радий скористатись нагодою  і безпосередньо та більш глибше познайомитись з культурними традиціями Китаю та його історичними надбаннями, тобто з тим, що нам привезли і показали учасники китайської делегації в рамках мистецького проекту«Радісне свято весни».