Про країнуКитай (традиц.: 中國; спрощ.: 中国; піньїнь: zhōngguó, чжунго, «центральна країна»)

Китай – країна, яка вважається найбільш прадавньою цивілізацією Східної Азії;  країна, яка об’єднала навколо себе велику кількість держав.  Історія Китаю налічує більш, ніж 6 тисяч років.
На сучасному етапі розвитку суспільства цей історично – культурний регіон продовжує стійко займати позиції одного з передових центрів світу та виконує істотний вплив на сусідні держави.

На різних мовах Китай має відмінні назви. Основні та найбільш цікаві з них:

  • Латинська назва Китаю «China», яка перекочувала до багатьох європейських мов, найімовірніше походить від імені китайської династії Цінь ( 221 – 206 до н. е.)
  • «Чжунго» – самоназва Китаю. Цей термін мав різноманітний культурний і політичний підтекст в залежності від епохи.
  • Також існує інша версія, така як – Серес, що є грецькою назвою Китаю, яку вживали греки і римляни стародавнього світу. Вона означає «шовковий» або «країна шовку».

Китай має довгу і майже неперервну цивілізаційну історію та одну з найстаріших і найскладніших систем письма. До 19 століття він був однією з передових світових держав і основним культурним центром. Ця могутня держава виступає батьківщиною багатьох технічних винаходів, які змінили долю людства (папір, компас, сейсмограф, спідоментр, порох, друкарство та інші).

Також, на сьогоднішній день, Китай лідирує за усіма показниками у виробництві автомобілей. Саме у цій країні не тільки продається, а й випускається найбільша кількість автомобілей у світі ( більше 19 мільйонів одиниць на рік).

Народ та корінні жителі Китаю відзначаються привітною ментальністю. Згадаймо, як звучить відомий китайський вислів: «Будьте суворими до себе і привітними та поблажливими до інших, і ви не матимете воргів».