1
Про те, що є летючі гори, священні гори, червоні і навіть веселкові можна тільки здогадуватися. Проте вони цілком реальні і є перлинами Китаю. Мальовничі гори — одна з головних туристичних принад Піднебесної.
2
3000 скель-вершин на величезній території площею 360 кв. км займають летючі гори (Улін’юань). Річ утім, що в години густого туману складається враження, що не туман снує, а піки вершин поважно пливуть собі кудись. Просто фантастично! Хоча і без туману висота гір вражає — від 800 м до 3 км над рівнем моря.
Надзвичайно популярними у туристів ці гори Китаю стали після виходу фільму «Аватар», в якому летючі гори стали прообразом летючих островів.
Сьогодні Улін’юань — це ботанічний і геологічний заповідник, і можна сказати туристична візитна картка Китаю.

3
Хуашань — одна зі Священних гір даосизму. Існують історичні записи про те, що багато китайських імператорів приїжджали до Хуашань помолитися. Щорічно мільйони китайців здійснюють сюди паломництво.
За переказами, в епоху династії Сун на горі Хуашань в печері усамітнено жив даоський мудрець Чень Туань, шукав таємницю безсмертя, практикував оригінальні комплекси самовдосконалення.
Давні легенди, а ще храми, монастирі, пагоди, мости зустрічаються на схилах священної гори. Висота Хуашань сягає 2100 м. Розташована вона в провінції Шенсі. Складається гора з п’яти вершин, об’єднаних ніби пелюстки квітки.
4
Гори, бамбукові ліси, теплі джерела і печери зливаються воєдино в мальовничому парку міста Ченьчжоу. Геологічний парк займає площу 110 кв км. Гора Фейтянь піднімається 180,7 м над рівнем моря. Величезне озеро Янтянь розкинулося на кілометри.
Головні принади парку — рельєф Данься і карстові печери
Карстові печери Ваньхуаянь сформувалися 350—320 млн років тому. Розтяглися вони на 9 км і налічують близько 13 залів, найбільший з яких може вмістити до 1000 відвідувачів. Скарбами печер є численні сталагміти, сталактити та кристали.
Рельєф Данься в горах Фейтянь розташований за 25 км на захід від міста Ченьчжоу. Його площа становить 48 кв. км. Цікавий він пагорбами з червоної глини у формі людини, тварин.5
Національний геологічний парк Чишуей Данься* поєднує в собі червоні скелі, самотні вершини, величезні печери і водоспади. Це один з найкрасивіших ландшафтів Китаю площею 1200 кв. км, а також курорт для глобального туризму.
* В Китаї Данься називають ландшафти, утворені континентальними рівнинами червоного кольору.
Незаймані ліси, водоспад, величезні печери і каньйони — тут можна повністю впасти в обійми природи. Рясні опади надзвичайно сприятливі для розвитку лісу, який займає в цьому краї 90% площі.
Розташований геопарк у північно-західній частині провінції Гуйчжоу і містить одні з найкрасивіших гір Китаю.
6
Ніби несправжні, а намальовані аквареллю гори, як незвичайне творіння природи, приваблюють туристів з усього світу. Гори, що також мають назву Данься, розташовані на півночі Китаю в провінції Ганьсу. Незвичайне забарвлення гір надає червоний піщаник, різні осади та багатовікова ерозія ґрунту.
Вчені припускають, що близько 100 млн років тому тут був величезний басейн. А коли він обмілів за певних природних умов, його осадки окислилися у різні кольори.
Ландшафт Данься внесений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.