Без категорії

Китай в суботу успішно запустив комерційну ракету-носій “Куайчжоу-1А” / “Швидкий човен-1А” / з експериментальним супутником СеntiSpace-1-s1 на борту.

Старт ракети-носія був здійснений о 12:13 за пекінським часом з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю. За повідомленням, супутник був виведений на намічену орбіту.

Твердопаливна ракета-носій “Куайчжоу-1” розроблена “CASIC ракетна технологія”, дочірньою компанією Китайської корпорації космічної науки і промисловості / CASIC /. Вона призначена для запуску низькоорбітальних малих супутників масою до 300 кг. Нова ракета-носій відрізняється і надійністю, і економічністю.

Перший комерційний політ ракети-носія цього типу відбувся на початку 2017 року. З її допомогою був успішно здійснений запуск трьох супутників.

СеntiSpace-1-s1 спроектований Інститутом з вивчення мініатюрних супутників “Microsat” при Академії наук Китаю. Він являє собою перший експериментальний супутник в рамках проекту низькоорбітальної системи супутникової системи, яку реалізує одна з пекінських науково-технічних фірм.