Відкриття першого Українського Культурного Центру в Китаї відбулося у досить символічну для нас дату – 24 серпня 2013 року і стало великим кроком вперед у відносинах між Україною та Китаєм.

Довгоочікувана подія стала культурною віхою у житті та взаєминах обох країн. Відтепер українська громада в Китаї матиме власний культурний осередок, що дозволить українцям бути ближчими і зрозумілішими для китайського народу.

Ініціаторами підписання угоди про відкриття Українського Культурного Центру в Китаї виступили Міжнародна громадська організація «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «LanHua» та Шанхайська компанія «Їнлун» (Шанхай Їнлун Інвестмент Менеджмент Корпорейшн ЛТД) (Shanghai YingLun Investing Manegement Co Ltd).

За словами Юрія Котика (керівника Міжнародної громадської організації «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «LanHua»): «Китайці захоплюються усім європейським. Тому Україна для них – одна з європейських держав, в якій бажають побувати чимало китайців. Однак для більшості з них побувати в Україні складно через відсутність відповідних міждержавних угод. Через те китайці залюбки знайомляться з Україною через наш Центр у Шанхаї».

Про бажання китайської сторони налагодити більш тісний діалог свідчить надання ними приміщення площею у 960 м. кв. під Український Культурний Центр безкоштовно.

Зауважимо, що специфіка роботи Центру не є вузькою, як може видатися на перший погляд. Це не лише задоволення культурних і естетичних інтересів громадян України й Китаю, а й сприяння економічній співпраці між двома державами. З цією метою в Центрі регулярно проводитимуться різноманітні виставки та фестивалі, музичні концерти та покази модельних колекцій українських дизайнерів, презентації, а також бізнес-семінари, симпозіуми та круглі столи.

Для того, щоб українці відчували себе як вдома, для них будуть створені недільні школи, перегляди українського кіно та вечори української кухні.

У рамках відкриття Українського Культурного Центру в Китаї відбулася низка мистецьких заходів: виставка українського живопису, творів скульптора Василя Салиги, презентація книги відомого китайського художника Чжен Женгана «Листи кохання до України», а також показ моделей українських дизайнерів.

У святковому концерті взяли участь чоловічий вокальний ансамбль з України «Lavivo», співак– Чжоу Шен та шоу-балет «Карма» порадували публіку своїми виступами, баяніст Чжан Лічін виконав українські популярні пісні, а віртуозне виконання на старовинному українському музичному інструменті – цимбалах – продемонструвала Жен Цзячі.

Організаторами заходу виступили Генеральне консульство України в Шанхаї, Міжнародна громадська організація «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «LanHua», шанхайська компанія «Їнлунь», а також Шанхайський офіс Китайської асоціації ділового співробітництва.

Очевидно, що ця подія стане одним із поворотних моментів у взаємовигідній та плідній співпраці обох країн. Центр і надалі динамічно розвиватиметься та об’єднуватиме навколо себе багатьох талановитих, освічених, мислячих і творчих людей, що дозволить налагодити діалог між двома різними культурами та призведе до побудови якісно нового світу, в основі якого лежатимуть розуміння та партнерство, де Україна посідатиме не останнє місце.

Відкриття Українського центру культурних обмінів в Шанхаї – це значна подія як для України, так і для широких кіл шанхайської громадськості. Адже головною ідеєю Центру є створення постійно діючої платформи для активного діалогу між Україною і фінансовим центром Китаю – Шанхаєм у сферах культури і мистецтва, спорту та бізнесу», – зазначило МЗС.